Posílení přetížených linek
Nejpotřebnější posílení, kde již kvůli nové výstavbě současná kapacita autobusů nestačí, nastane zejména v oblastech Starých Letňan, v okolí zastávky Sicherova na Praze 14, Záběhlic (oblast sídliště Práčská) a Hornoměcholupské ulice. Do Starých Letňan bude nově přivedena kapacitní linka 195 v kloubových vozech, mezi Satalicemi a Černým Mostem nově pojede prodloužená a posílená linka 201, dopravu v Záběhlicích posílí přetrasovaná linka 101 i nová linka 154, která zároveň vyřeší kapacitní problémy v Hornoměcholupské ulici.
Méně přestupů
Bude také splněna celá řada požadavků městských částí na obnovení nebo zavedení přímých spojení. Nová linka 154 zajistí přímé spojení Prahy 15 s obchodním centrem Chodov a propojí také oblast Jesenické i Horních Měcholup s obchodním centrem Hostivař, nová midibusová linka 117 nabídne přímé spojení Prahy 12 s jednotlivými pracovišti úřadu městské části i s Poliklinikou Budějovická. Prodloužená linka 201 umožní přímé spojení Prahy 14 a Satalic s Prosekem a Bulovkou. Nová linka 134 přímo propojí jednotlivé lokality uvnitř městské části Praha 4.
Nové autobusové linky
117 Poliklinika Budějovická – Rosečská – Nádraží Krč – Nemocnice Krč – Čechtická – Nové dvory – Sídliště Lhotka – Tyršova čtvrť – Obchodní náměstí – Poliklinika Modřany – Čechova čtvrť
134 Podolská vodárna – Pražského povstání – Kavčí hory – Pankrác – Zelená liška – Poliklinika Budějovická – Zelený Pruh
145 Kobylisy – Mirovická – Vozovna Kobylisy – Přívorská – Sídliště Čimice
154 Strašnická – Jesenická – Záběhlická škola – OC Hostivař – Nádraží Hostivař – Janovská – Newtonova – Háje – Brechtova – Brodského – Chodov – Koleje Jižní Město
182 Poliklinika Prosek – Střížkov – Prosek – Vysočanská – Nádraží Libeň – Spojovací – Perlit – Nádraží Hostivař – Nad Košíkem – Opatov (v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů)
203 Poliklinika Budějovická – Rosečská – Nádraží Krč – Nad Havlem – Nemocnice Krč – Kunratice – Volha – Petýrkova – Roztyly – Chodovská tvrz – Brechtova – Poliklinika Háje – Háje – Milíčov
222 Černý Most – Chvaly – Svépravice – Xaverov – VÚ Běchovice (v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů)
396 Přezletice, Kocanda – Vinoř – Nádraží Satalice – Sicherova – Lehovec – Hloubětín – Hloubětínská (v provozu pouze v pracovní dny od 5:00 do 19:00 hod)
Linky s významnou změnou trasy
101 Tolstého – Na Míčánkách – Koh-i-noor – Bohdalec – Pod Vinicí – Záběhlická škola – Zahradní Město – SKALKA – MICHELANGELOVA – SÍDLIŠTĚ SKALKA (spojení od metra A Skalka na Zentivu nahrazeno provozem linky 138, v úseku Záběhlická škola – OC Hostivař – Nádraží Hostivař nahrazena linkou 154)
102 Staré Bohnice – Sídliště Bohnice – Krakov – Písečná – Kobylisy – Poliklinika Čumpelíkova – Šimůnkova (v úseku Kobylisy – Šimůnkova jede každý druhý spoj)
110 TŘEBORADICE – Teplárna Třeboradice – OC ČAKOVICE – Tupolevova – Letňany – Hloubětín – Kyje – Hostavice – DOLNÍ POČERNICE (v Třeboradicích je nahrazena linkou 158)
121 Nádraží Braník – V Mokřinách – Filosofská – Novodvorská – Nádraží Krč – Poliklinika Budějovická (v úseku Poliklinika Budějovická – Pražského povstání – Podolská vodárna je nahrazena linkou 134)
124 je pouze ve směru Dvorce vedena přes zastávku Poliklinika Budějovická
136 Jižní Město – Háje – Opatov – Litochlebské náměstí – Spořilov – Bohdalec – Bělocerkevská – Flora – Ohrada – Vysočanská – Prosek – Letňany – Tupolevova – OC Čakovice – Sídliště Čakovice (v úseku Vysočanská – Prosek – Vozovna Kobylisy je nahrazena linkou 183)
138 ZENTIVA – Kablo – Mokřanská – MICHELANGELOVA – SKALKA – Zahradní Město – Záběhlická škola – Sídliště Spořilov – Spořilov – Depo Kačerov – Kačerov – Nemocnice Krč (v úseku Skalka – Zentiva jedou pouze vybrané spoje)
140 Palmovka – Prosek – Letňany – Tupolevova – OC Čakovice – Čakovice – Miškovice (v úseku Čakovice – Miškovice jede každý druhý spoj)
152 ČESKOMORAVSKÁ – Vysočanská – Prosek – Střížkov – Ládví – Kobylisy – Podhajská pole – Sídliště Čimice (linka je nově v provozu celotýdenně)
157 KAČEROV – Nemocnice Krč – Labe – Tylova čtvrť – Poliklinika Modřany – NÁSIROVO NÁMĚSTÍ (v úseku Poliklinika Modřany – Čechova čtvrť je nahrazena linkou 117)
158 LETŇANY – Staré Letňany – OC Čakovice – Čakovice – Třeboradice (v úseku Českomoravská – Vysočanská – Prosek je nahrazena linkou 152, v úseku Vysočanská – Prosek – Letňany je nahrazena linkou 195 a v úseku Čakovice – Miškovice je nahrazena vybranými spoji linky 140)
165 SÍDLIŠTĚ ZBRASLAV – Zbraslavské náměstí – Nádraží Modřany – Sídliště Modřany – Kunratice – Šeberov – Opatov – HÁJE (na spojení Bachova – Háje – Horčičkova je nahrazena linkou 125)
173 TOČNÁ – Na Beránku – Nádraží Modřany – OBCHODNÍ NÁMĚSTÍ (v úseku Obchodní náměstí – Poliklinika Modřany – Násirovo náměstí je nahrazena linkou 117 v upravené trase)
175 Florenc – Flora – Bělocerkevská – Strašnická – Skalka – Zahradní Město – K Lesoparku – Janovská – Sídliště Petrovice – Jakobiho – Horčičkova – Háje
183 Háje – Nádraží Hostivař – Perlit – Spojovací – Vysočanská – Prosek – Střížkov – Třebenická – Sídliště Ďáblice – VOZOVNA KOBYLISY (v úseku Vysočanská – Střížkov – Sídliště Čimice je nahrazena linkami 145 a 152)
193 Nádraží Vršovice – Pražského povstání – Pankrác – Poliklinika Budějovická – Nemocnice Krč – Šeberák (vložené spoje v úseku Chodov – Volha jsou nahrazeny posilovými spoji linky 177, v úseku Šeberák – Volha – Petýrkova – metro C je nahrazena linkou 203)
195 JESENICKÁ – Zahradní Město – Skalka – Sídliště Malešice – Spojovací – Vysočanská – Prosek – Letňany – Staré Letňany – AVIA LETŇANY – KRAUSOVA (v úseku Letňany – Sídliště Čakovice je nahrazena linkou 136)
196 smíchovské nádraží – Přístaviště – Novodvorská – Nemocnice Krč – Kačerov – Michelská – KLOBOUČNICKÁ (v úseku Strašnická – Jesenická je nahrazena linkou 154, v úseku Michelská – Strašnická je nahrazena linkou 188 a v úseku Nemocnice Krč – Kačerov – Zahradní Město je nahrazena linkou 138)
201 NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE – Bulovka – Střížkov – Letňany – Tupolevova – Staré Letňany – Bakovská – Kbely – Satalice – Rajská zahrada – ČERNÝ MOST
202 Poliklinika mazurská – Čimice – Ďáblice – OC Čakovice – Čakovice – Miškovice – Bakovská – Nádraží Kbely (v úseku Černý Most – Kbely je nahrazena linkou 201)
224 (nová linka původně pod číslem 296) NÁDRAŽÍ HORNÍ POČERNICE – Ratibořická – Svépravice – Slatiňanská – OC ČERNÝ MOST – Černý Most – Bryksova – VAJGARSKÁ – NÁDRAŽÍ KYJE – Hostavice – Škola Dolní Počernice – OC Štěrboholy – Nádraží Horní Měcholupy – Nové Petrovice – SÍDLIŠTĚ PETROVICE
Zrušené linky
159 NÁDRAŽÍ KBELY – NÁMĚSTÍ JIŘÍHO BERANA (plně nahrazena linkou 202)
186 HLOUBĚTÍNSKÁ – SATALICKÁ OBORA (v pracovní dny nahrazena linkou 396)
205 POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ – ZELENÝ PRUH (plně nahrazena linkami 121 a 134)
293 POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ – HÁJE – MILÍČOV (nahrazena linkami 117, 138 a 203)
386 PŘEZLETICE, KOCANDA – NÁDRAŽÍ SATALICE (plně nahrazena linkou 396)
Přečíslované linky bez změny trasy
273 Nově linka 141 (Hloubětínská – Ve Žlíbku)
291 Nově linka 148 (I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova)
295 Nově linka 166 (Třeboradice – Domov seniorů Ďáblice)
297 Nově linka 155 (Nemocnice Vinohrady – Poliklinika Malešice)
Změna čísel linek probíhá na základě nárůstu počtu příměstských a regionálních linek ve Středočeském kraji, pro něž je nutné postupně uvolnit číselné řady 500 a 600. Pražské školní linky, které mají nyní čísla od 551 výše, proto v dalších letech dostanou čísla v rozmezí od 271 do 299. Z toho důvodu se nyní čísla autobusů v řadě 271 až 299 mění na nižší, aby tato čísla byla pro školní linky v budoucnu (od 1. 9. 2017) k dispozici.